33. Jírovcovy protozoologické dny

Protozoologická sekce ČPS

Seč, 12.-16. května 2003

   


33. Jírovcovy protozoologické dny, každoročně pořádané Protozoologickou sekcí České parazitologické společnosti, se budou letos konat v Seči ve východních Čechách (Seč se nalézá mezi Havlíčkovým Brodem, Čáslaví a Chrudimí). Prostory pro ubytování, stravování i samotnou konferenci se nalézají na jednom místě, a to v areálu Junior centra.


Zájemce  z řad  vědeckých pracovníků, pedagogů, studentů a přátel Protozoologické sekce, kteří jsou vítanými  účastníky této konference, vyzýváme o zaslání závazné přihlášky nejpozději do 28.3.2003. Jednotlivé tematicky rozdělené  sekce se budou zabývat molekulární biologií protozoí, jejich buněčnou biologií, biodiverzitou, taxonomií a fylogenezí, patogenním působením parazitických prvoků na hostitele a dalšími aspekty jejich života. Stejně jako loni bude část programu věnována i přenašečům protozoálních onemocnění.

 

 

Ubytování:

Ubytování je zajištěno ve dvou- a tří- lůžkových pokojích, které sdílejí společnou sprchu a sociální zařízení. K dispozici je také několik jednolůžkových pokojů. Cena činí 160 Kč za osobu a noc. 

 

Stravování:

Zajištěno v příjemné jídelně za cenu 180 Kč (plná penze). (Jídelní lístek bude k dispozici později.)

 

Konferenční poplatek:

Konferenční poplatek činí 250 Kč.

 

 

Studenti !

Česká parazitologická společnost  bude refundovat cestovní náklady pouze studentům s aktivní účastí (přednášející, nebo hlavní autor posteru).

Výlohy spojené s aktivní účastí na konferenci budou hrazeny po předložení:

a)      správně vyplněného cestovního příkazu

b)      potvrzení o zaplacení (doprava, nocleh, strava)

c)      správně vyplněného formuláře dohody dle § 51 OZ (bude k dispozici v Seči)

 

Přednášky:

Rozsah přednášky je maximálně 15 minut, plus 5 minut na diskusi. Pro vaši prezentaci budou k dispozici jak dataprojektor (PC-Win2000 a nižší, MS-PowerPoint, preferované medium s presentací je CD!) tak i diaprojektor a zpětný projektor. V případě speciálních požadavků kontaktujte pořadatele. Postery lze prezentovat pouze po dohodě s pořadateli.

I letos proběhne soutěž o nejlepší studentský příspěvek (v kategorii pregraduální studenti a postgraduální studenti), který bude oceněn ˝ ročním předplatným časopisu Vesmír resp. knihou.

 

Abstrakta: 

Vybrané příspěvky budou zveřejněny, tak jako každý rok v elektronické i tištěné podobě v Journal of Eukaryotic Microbiology. Termín odevzdání (zaslání) abstraktu na adresu organizátorů (vapid@natur.cuni.cz) je 10. května 2003.

Požadovaný formát najdete v brožurce k letošním protozoologickým dnům. 

 

 

Mimokonferenční aktivity:

Okolí městečka Seč je vskutku malebné a samotná Seč se nachází v CHKO Železné hory (možnost zapůjčení horských kol z areálu). Jen několik minut pěšky je údolní nádrž Seč, kde se můžete nejenom koupat, ale je možné si zde zapůjčit i loďky (pramice: 20,- Kč/hod). V samotném areálu se pak nalézá fotbalové, tenisové a volejbalové hřiště. V případě zájmu a nepřízně počasí je k dispozici tělocvična (120,- Kč/hod) a  posilovna (25,- Kč/osobu). Večer je pak možné posedět v restauraci přímo v samotném areálu, nebo se vydat za „kulturou“ do městečka. V případě zájmu a přízně počasí bychom mohli jeden večer věnovat posezení u ohně a sudu piva.

 


Sponzoři:

 

      

                      

 

                                                                    


Na Vaši účast na protozoologických dnech se těší pořadatelé

Jan Votýpka    Jan R. Šlapeta    Vladimír Hampl

 

 

Kontaktní adresa pořadatelů:

Jan Votýpka

Katedra parazitologie PřF UK

Viničná 7

128 44   Praha 2

 

E-mail: vapid@natur.cuni.cz

Telefon: 221951818

 HOME